סמל ראשון יהושע קורן (קרצנל) 

כ"ד בחשון תש"ד - כ"ג בתשרי תשל"ד
19/10/1973 - 27/10/1943

יהושע, בן יפה ז"ל ויעקב, נולד ביום כ"ד בחשון תש"ד (27.10.1943), בכפר-יהושע. הוא למד בבית-הספר היסודי ובבית-הספר התיכון בכפר-יהושע. יהושע היה בן למשפחת חקלאים וראה את עצמו כממשיך דרכה של המשפחה. הוא היה עובד אדמה חרוץ ומסור למשקו ולשדותיו. מתמיד אהב את עבודתו והיה מאושר כשיצא לחרוש או כאשר טיפל במשק החי. חבריו מעידים עליו כי תמיד היה טרוד בעבודתו ועסוק במלאכות השונות, שנדרשו במשק. בכל מעשיו נכרה חדוות היצירה, הנכונות לעשייה והאהבה העמוקה לטבע ולסביבה. הוא היה חסון בגופו, בטוח בדרכו ובהחלטותיו וניחן בשלמות נפשית נדירה, שהשרתה סביבו אווירה של ביטחון ושלוות נפש. מטבעו היה בעל רגשות ובאישיותו השתלבו טוב-לב ואהבת האדם ביושר וכנות נדירים.

יהושע גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1962 והוצב לחיל הרגלים. הוא סיים בהצלחה קורס מפקדי כיתות ואחרי-כן השתלם בקורס למפעילי מרגמות כבדות. בצבא הצטיין בתפקידו כמש"ק מרגמות, שכן ניחן בכישורים טכניים ויכולת אלתור, שבזכותם נחשב מפעיל מרגמה מיומן ואיש מקצוע מעולה.

בסוף יולי 1964 שוחרר מהשירות הסדיר והוצב ליחידת מילואים של חיל הרגלים המשוריין. בשנת 1965 השתתף בקורס למפקדי כיתות בחרמ"ש. עם היחידה שלו לחם בקרבות מלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה. הוא נשא לאישה את חברתו שושנה ויחד הקימו השניים את ביתם בכפר יהושע. בקן המשפחה נולדו ילדיהם גליה ועמי. במלחמת יום-הכיפורים השתתפה יחידתו בקרבות הבלימה וההבקעה נגד הסורים ברמת הגולן. בקרב שהתחולל באזור אום-בוטנה ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19.10.1973), נפגע יהושע ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בכפר-יהושע. השאיר אחריו אישה, בת ובן ואב. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "סמל-ראשון יהושע ז"ל היה מפקד כיתה ביחידת חרמ"ש. הוא מילא את תפקידו בנאמנות ובמסירות. הוא ביצע כל משימה שהוטלה עליו והתנדב לכל תפקיד. הוא היה אהוד ומקובל על כל פקודיו ומפקדיו".

דברים על דמותו ראו אור בחוברת, שהוצאה לאור על-ידי תנועת המושבים, לזכר בניה שנפלו במערכה.